HİZMETLERİMİZ, CİNSEL TERAPİ

CİNSEL TERAPİ

Cinsel problemlerin %1 gibi çok küçük bir oranı fiziksel kaynaklı iken geriye kalan rahatsızlıkların tümü psikolojik sebeplere dayanmaktadır. Çoğu zaman kadın ve erkekler bu problemleri yaşamakta ve sorunlarına çözüm yolu bulmakta zorlanmaktadırlar. Bazı durumlarda ise çiftler sorunlarının çözüm yolunu, kime başvuracaklarını  bilememektedirler. Karşılaşılan sorunlar bireysel olsa da genel duruma baktığımızda sebepler genellikle baskıcı ortamda yetişme, geçmişte yaşanan kötü deneyimler, sağlıklı bilgi edinememe gibi temel bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Yaşanılan ortamın sosyo-kültürel niteliği sebebiyle sorunlarını konuşamayan kadınlar ve erkekler yaşadığı cinsel sorunlarla da hayatını devam ettirebilmekte olduğu için sadece birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılayarak kendi ihtiyaçlarını ve rahatsızlıklarını geri planda
tutmaktadırlar. Cinsel isteksizlik ve soğukluk sevgi, sevilme, beğenilmeme duygusu gibi bir çok duygusal bileşenle doğru orantılıdır.
Evlilik ilişkisinde cinsellik dışında fazla problem yaşamayan çiftler bu problemlerini çözmekte geç kalırlarsa cinsel problemleri diğer sorunlarını da tetikler. Cinsel problemlerin çözümü aşamasında kişini psikolojik olarak bu problemlerinin farkında olması çözümü için istekli olması, hazır olması çok önemlidir. Cinsel problemlerini yadsıyarak çözüm yolu aramayan, arayamayan, bu sorunlarla yaşamaya devam eden bireyler bu sorunlardan kaynaklı  fiziksel problemleri genellikle çarpıntı, baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, karın ağrısı, bayılma, mutsuzluk, hayattan zevk alamama, halsizlik, kaçınma şeklinde ortaya çıkabilmektedir.  

Çalışma alanları
-Vajinismus
-Cinsel tiksinti
-Cinsel isteksizlik
-Orgazm problemleri
-İktidarsızlık
-Erken boşalma
-Cinsel sapkınlıklar